Q & A

1. Programın kabul süreci nasıl işliyor ?

Öncelikle formumuzu doldurarak yaptığınız başvurunuz incelenmektedir. Daha sonrasında sizlere 1. Aşama kabul veya ret maili gönderilmektedir. 1. Aşama kabul mailinizde bir takvim uygulaması yer almaktadır. Sizler uygun olduğunuz saat ve güne göre bir tarih belirlemektesiniz. Daha sonrasında sizlerin seçtiği tarih doğrultusunda bir tanışma görüşmesi düzenlenmektedir. Düzenlenen ön görüşme neticesinde de sizlere 2. Aşama kabul veya ret maili gönderilmektedir. 2. Aşama kabul mailinin gelmesiyle birlikte resmi olarak aramıza katılmış bulunmaktasınız.

 2. Hangi alanlarda çalışma yapabileceğiz ?

Daha yeni bir organizasyon olmamızdan ötürü şu anda sadece Tıp ve Fizik alanlarında yapılacak çalışmaları destekleyebiliyoruz. Ancak ileriki dönemlerde Nobel Ödülünün verildiği bütün alanlarda çalışma imkanı vermeye başlayacağız. 

 3. Program ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

Programımız 1 Ağustos İtibariyle Zoom üzerinden başlamış olacak. Eğitimlerimiz 1 veya 2 saat olmak üzere haftalara ayrılarak genç araştırmacılarımızın günlük işlerinden geri kalmayacak şekilde ilerleyecek.

 4. Bütün eğitimlere katılmam gerekiyor mu?

Evet. Turkish Nobel Community’nin ücretsiz ve gönüllülük esasıyla özel seçilmiş kişiler tarafından oluşturulan bir program olması sebebiyle eğitimlere katılımınız zorunludur gerekli mazeret bildirilmediği sürece katılmamanız durumunda programdan atılabilir veya sizlere vereceğimiz sertifikalardan yararlanamayabilirsiniz. 

 5. Başvurmak için araştırma deneyimine ihtiyacım var mı?

Hayır, araştırma deneyimi gerekli değildir. Ancak daha öncesinde bir araştırma deneyiminiz olması Kabul Kurulumuzun dikkatini daha çok çekebilir ve programdan kabul alma şansınızı arttırabilir. 

 6. Programla ilgili herhangi bir maliyet var mı?

Hayır, program tamamen ücretsizdir.